Menu
Sepet

Sıfır Risk Sistemi

Ödeme- onay sistemi sayesinde e-ticaretten yapılan alışverişler de alıcı (müşteri) ister yeni ister ikinci al ürünü teslim alır ve görüp onayladıktan sonra satın alır. Böylece sıfır risk sistemi ile alışveriş yaparsınız. veziy.com'daki alışverişler ve ödemeler sıfır risk güvencesi altındadır.

Ürünü alın ödemesini yapın

Sepete eklenen ürüne ödeme yaptığınızda bu tutar veziy.com güvenli havuzuna aktarılır. Müşteri ürünü teslim alır ödeme onayı verene kadar paranız veziy ödeme havuzunda bekletilir. 

Satıcı Mağaza ürünü kargolar

Ödeme yapıldıktan sonra satıcı ürün sayfasında belirtilen süre içerisinde ürünü adresinize anlaşmalı kargo firmaları  ile kargolar.

Müşteri Ürün Onayı

Kargo firmasının gelen ürün müşteri tarafından kontrol edilir. Teslim aldığınız ürünü kontrol ettikten sonra ödeme onayı verebilirsiniz. 

Ürün bedeli satıcıya ödeme kanallarıyla aktarılır 

Ödeme onayının ardından veziy ödeme havuzu hesabında bekletilen ürün bedeli satıcının hesabına aktarılır.


Ödeme koruma sistemi sayesinde ödemeleri hemen satıcıya yani mağazaya aktarmaz, müşteriden onay gelene kadar veziy güvenli havuzunda bekletilir. Onay ve iade kararrı vermeniz için , satıcının ürünü kargoya verdiği tarihten itibaren 3 iş günü ürün iade süresi olur. Ürüne onay verdiğinizde ücret satıcının banka hesabına aktarılır.

Sıfır risk ile paranız veziy.com güvencesinde

Veziy.com'da paranız güvendedir. Müşteri ürüne onay vermeden para satıcıya aktarılmaz. Hatalı, sorunlu ürün geldiğinde paranız iade edilir. Sıfır risk sistemi ile ödemeleriniz ve alışveriş veziy. com'un güvencesindedir


Veziy.com havuz hesabı nedir?

Ödemelerin ilk önce aktarıldığı güvenli hesaptır. Ürüne ödeme yaptığınızda paranız ilk önce veziy.com ödeme havuzuna aktarılır. Ürünü teslim alıp onay verdiğinizde ödeme hesabında tutulan paranız veziy.com tarafından satıcının hesabına aktarılır. Üründe sorun çıkarsa havuz hesabında bekletilen para , satıcıya aktarılmaz. Ödeme yaptığınız kartınıza/hesabınıza iade edilir. Paranız ve alışverişiniz güvence altında olur. Mutlu alışverişler dileriz