Menu
Sepet

Güvenli Ödeme Sistemi

Güvenli Ödeme Sistemi

veziy.com'da alışveriş ödeme koruma sisteminin güvencesi altındadır. İyzico ile yaptığımız ödeme koruma sistemi 3 aşamadan oluşmaktadır

1- Müşteri ürününü seçer ve ürünü alır   

Müşteri, ürünü seçip sepete ekler. Ödeme tamamlandıktan sonra ürün bedeli, veziy.com havuz hesabına aktarılır.

2- Ürün Kargolanır   

Satıcı ürünü belirttiği süre içerisinde müşteriye gönderir.Müşteri ürünü alır , inceler.

3- Ödeme satıcıya aktarılır

 Müşteri ürünü inceledikten sonra siparişe onay verir. ( GET sistemi ) onay ile birlikte ödeme havuzdan satıcıya aktarılır.

Güvenli Ödeme sistemi ile hem mağazalar hemde müşteriler alışveriş işlemi güvenle gerçekleşir.

Güvenli Ödeme Sistemi Nasıl Çalışır?

Müşteri (alıcı) ürünü beğenip ödemeyi tamamladıktan sonra satıcının belirttiği sürede ürünü kargolaması gerekmektedir. Satıcı bu süre içinde ürünü kargolamadığında müşteri sayfasından satın alma işlemini iptal edebilir. İptal olması durumunda ürün bedeli, banka kartı veya kredi kartı üzerinden müşteriye kesintisiz iade edilir. 

Teslim alınan üründe sorun yoksa ürünün kargolandığı tarihten itibaren 3 iş günü içinde müşterinin onay vermesi gerekmektedir. Belirtilen sürede onay verilmemişse sistem tarafından müşteriye hatırlatma uyarısı gönderilir. ve son 24 saat süreci başlar. Onaylanmadığında veziy.com siparişe otomatik onay verecektir. hem satıcıların hemde alıcılar güvenliği bizim için önemlidir. Teslim alınan ürün kusurlu/ arızalı ise alıcı ürünü iade etmek için onay sürecini durdurup iade sürecini başlatabilir.